למה חשוב להשתמש בחומרי ניקיון איכותיים

מציאת חברת ניקיון מקצועית, שמתאימה באופן המדויק לצרכים שלכם, עשויה להיות משימה לא פשוטה ומאתגרת מאד. ישנן כיום לא מעט חברות ניקיון, המציעות את שירותיהן הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי. חלקן פועלות בתחום לא מעט שנים וחלקן פחות. חלקן מעסיקות צוות גדול של עובדים וחלקן צוות קטן יותר. המשותף לכולן הם חומרי הניקיון. לא בהכרח הטיב והאיכות שלהם שמשותף לעולן, אלא היותם כלי חשוב ומרכזי במהלך העבודה שלהם, שעליו היא מתבססת. מדוע חשוב שחומרי הניקיון יהיו איכותיים ומדוע יש צורך לבחון זאת מול חברת הניקיון לפני שמתחילים בעבודה המשותפת אתה?

מקצועיות = שימוש בחומרי ניקיון איכותיים

מלבד הפן המקצועי, הניסיון של העובדים וגם קשת השירותים שמציעה חברת הניקיון, יש לבחון גם את חומרי הניקיון שבהם משתמשים העובדים. ישנן חברות ניקיון שבוחרות להשתמש בחומרים לא איכותיים. הסיבה העיקרית לכך קשורה לרוב בעניין הכספי, שכן חומרים אלה נחשבים לזולים מאד. יחד עם זאת, יש לזכור את ההשלכות לכך ואת החסרונות הרבים שמציעים חומרים אלה. חומרים שאינם איכותיים יפגעו, בסופו של דבר, באיכות הניקיון, בין אם של הבית ובין אם של המשרד, הם עשויים להזיק לרהיטים ומעבר לכך להיות רעילים מאד וליצור סביבה שאינה ראויה למגורים או לעבודה. החומרים הרעילים שבחומרים הלא איכותיים משתחררים לאוויר, מכסים את הרהיטים ואת הרצפה ועשויים לגרום לנזק של ממש, גם לאנשים שנמצאים במקום.

חומרי ניקיון לא איכותיים אינם מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה, שכן לא עומדים בתקנים הנדרשים. הם לא מתאימים לסוגי חומרי הגלם של הרהיטים השונים ונחשבים לרעילים. מעבר לכך, הם אינם משיגים גם את איכות הניקיון הנדרשת ופעמים רבות יכולים לגרום ללכלוך רב במקום לניקיון ההכרחי למקום. יש לקחת בחשבון גם את החומרים האיכותיים המיוחדים, שהשימוש בהם מצריך ידע וניסיון. ישנם חומרי ניקיון איכותיים מאד, המאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה אך לא כל אחד יכול ויודע כיצד להשתמש בהם. יש צורך בכפפות גומי כדי להגן על הידיים מפניהם וגם להתאים אותם לסוג הרהיט שאותו מעוניינים לנקות. ישנם, למשל, חומרי ניקיון המותאמים לרהיטים מעץ, אחרים מתאימים לפלסטיק ויש את אלה שמתאימים לזכוכית. גם צוות מקצועי ומיומן יודע להתאים את סוג החומר לרהיט עצמו וגם לאופי הניקיון הנדרש.

זכרו,

כדאי לזכור ששימוש בחומרים רעילים ולא איכותיים מהווה סכנה בטיחותית של ממש. מעבר לפגיעה ברהיטים, תיתכן גם פגיעה בבריאות האנשים, כאמור. החומרים הלא איכותיים יכולים לגרום לנזק בריאותי בקרב עובדי הניקיון המשתמשים בהם וגם בקרב דיירי הבית או עובדי המשרד שאותו מנקים. מסיבה זו חשוב לבדוק היטב מול חברת הניקיון באילו חומרים היא משתמשת ולוודא שאלה חומרי ניקיון איכותיים בלבד.

השארת תגובה