ניקיון אחרי הדברה

גם אם אתם הזוג הכי נקי שיש, גם אם את והשותפה שלך עושות ספונג’ה פעמיים בשבוע ושוטפות כלים כל יום ואפילו אם אתם המשפחה המושלמת שדואגת לשאוב כל יומיים ולא להשאיר שאריות מזון על השיש – תהיו בטוחים שלא תצליחו להתחמק מאימת המקקים, הנמלים ושאר המזיקים שיגיעו לדירתכם. כשפוגשים אותם בפעמים הראשונות אפשר לנסות להתעלם ולהדחיק, אבל איך אומרים? “אם תתעלם הסכנה לא תעלם”. כלומר, ברוב המקרים המצב מחמיר במהירות. מבלי לשים לב, יום אחד תחלוף בראשכם מחשבה האם כדאי להתחיל לבקש דמי שכירות מהדיירים החדשים, כשזה יקרה, דעו שהגיע הרגע. אין מנוס אלא לבצע הדברה.

הדברה היא אמנם הליך נפוץ מאוד, אבל נראה כי רוב האוכלוסייה לא מבינה לעומק את ההשלכות שיכולות להיות להתנהלות רשלנית לאחר ההדברה. כמו שאתם ודאי יודעים, החומרים המשמשים להדברה הם רעלנים שעלולים להיות מסוכנים לכלל בני הבית, ובפרט לילדים קטנים וחיות מחמד אשר באופן טבעי מבלים זמן רב יותר על הרצפה ולכן נמצאים בסיכון גבוה יותר לבוא במגע עם שאריות ריסוס. פינוי הרהיטים מהדירה או עטיפה שלהם בניילון לא מספיקה כדי למנוע מגע עם הרעלים שמשמשים להדברה שיכולים לסכן את בריאותכם. לכן, ביצוע ניקיון לאחר הדברה הוא חובה תברואתית בכל מצב. מומלץ להמתין 48 שעות בין ביצוע הריסוס לניקיון, על מנת לאפשר לחומרי הריסוס הכימיים להיספג ברהיטים וברצפה, אבל מיד בתום 48 השעות הללו, מומלץ לקחת חברת ניקיון לביצוע ניקיון יסודי על מנת לפנות את הרעלנים שלא נספגו ובכך למנוע פגיעה אפשרית בתושבי הבית או באי המשרד.

חשוב להבין שניקיון סתמי ורשלני לאחר ריסוס גם הוא לא מספיק, ולכן מומלץ לפנות לחברת ניקיון שמתמחה במצבים כאלה בדיוק. יש לזכור שמטרת הריסוס היא להגיע אל כל הפינות והחריצים בבית ולכן הניקיון לאחריו חייב להיות יסודי ומדויק. ישנן חברות ניקיון שמתמחות בדיוק בסוג כזה של עבודות, בבית או במשרד והן ידעו לתת לכם את המענה הטוב ביותר מכמה בחינות. ראשית, חברות ניקיון המתמחות בניקיון לאחר הדברה ידעו באילו חומרי ניקיון להשתמש שמצד אחד יהיו יעילים בהסרת שאריות הריסוס ומצד שני לא יצרו תגובה כימית בלתי צפויה ומסוכנת עם חומרי ההדברה. שנית, לחברות הניקיון המתמחות בניקיון לאחר הדברה יש כלים מיוחדים ועובדים בעלי ניסיון רב כך שהם יכולים לזהות היכן ברחבי הבית התבצע הריסוס המאסיבי ביותר ולרכז את מאמץ הניקיון דווקא שם. כאמור, הריסוס מוכוון בעיקר לפינות נסתרות, חריצים וסדקים ולכן חשוב שהניקיון יהיה יסודי מאוד, יכסה את כל הפינות האלו בבית על מנת שלא יישאר רעל שיכול לסכן את תושבי הבית ובעיקר ילדים וחיות מחמד.

זכרו שהזמן הטוב ביותר לבצע הדברה הוא כאשר הבית או המשרד ריק לחלוטין מרהיטים שמפריעים לניקיון ומסתירים פינות, כך שאם אתם נכנסים לדירה חדשה, או שבדיוק סיימתם לשפץ את המשרד, אולי כדאי לכם להקדים תרופה למכה ולבצע הדברה כבר עכשיו כדי שההדברה והניקיון אחריה יהיו אפקטיביים ובטוחים יותר.

השארת תגובה